Відповідальності за неподання декларацій
НАЗК наказом від 12.12.2019 № 168/19 виклав у новій редакції:
- Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- Форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація);
- Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування (далі — повідомлення).
Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування (далі - повідомлення) складається з правил заповнення форми повідомлення та 9 розділів, у яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе та об’єкти згідно із Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).
Нагадаємо, що суб’єкт декларування, який отримав дохід, придбав майно або здійснив видатки на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це НАЗК (ч. 2 ст. 52 Закону № 1700). У 2020 році ця сума становить 105 100 грн (2102 х 50).
Чек-ліст типових помилок у деклараціях
Положення частини другої статті 52 Закону № 1700 застосовують до суб’єктів декларування, що є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 Закону № 1700.
НАЗК детально описує, яку інформацію і в якому порядку зазначає декларант при заповненні декларації та повідомлення.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри