
Скачати текст законопроекту «Про працю»
Законопроект «Про працю», зареєстрований у ВРУ 28.12.2019 за № 2708, розгляне Комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ. 15.01.2020 Комітет має визначити, чи доцільно включати його до порядку денного сесії.
Профспілки уважають, що законопроект містить положення, які не відповідають Конвенції Міжнародної організації праці та знижають або зовсім знищують соціальний захист працівників.
Техноуряд пропонує державі мінімально регулювати трудові відносини. Майже всі умови трудового договору — за домовленістю між працівником і роботодавцем. ПВТР, Положення про оплату праці, графік відпусток — зайві.
Федерація профспілок України висловила рішучий протест проти законопроекту та анонсувала проведення колективних протестів аж до загальнонаціонального страйку.
Акція-пікетування парламентського Комітету відбудеться 15 січня за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 6-8. Початок о 13.40.
За інформацією Федерації профспілок України
УВАГА! 31.12.2019 Уряд змінив порядок перевірок з праці
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.