Скачати текст законопроекту «Про працю»
Законопроект «Про працю», зареєстрований у ВРУ 28.12.2019 за № 2708, розгляне Комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ. 15.01.2020 Комітет має визначити, чи доцільно включати його до порядку денного сесії.
Профспілки уважають, що законопроект містить положення, які не відповідають Конвенції Міжнародної організації праці та знижають або зовсім знищують соціальний захист працівників.
Техноуряд пропонує державі мінімально регулювати трудові відносини. Майже всі умови трудового договору — за домовленістю між працівником і роботодавцем. ПВТР, Положення про оплату праці, графік відпусток — зайві.
Федерація профспілок України висловила рішучий протест проти законопроекту та анонсувала проведення колективних протестів аж до загальнонаціонального страйку.
Акція-пікетування парламентського Комітету відбудеться 15 січня за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 6-8. Початок о 13.40.
За інформацією Федерації профспілок України
УВАГА! 31.12.2019 Уряд змінив порядок перевірок з праці
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.