Коли виплачувати зарплату та допомогу від ФСС

Про це роз’яснило Мінсоцполітики у листі від 19.11.2019 р. N 1680/0/206-19.

Коли виплачувати зарплату та допомогу від ФСС

УВАГА! Не приймайте такий лікарняний ➤

Конкретні терміни виплати заробітної плати підприємства встановлюють самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця. При цьому потрібно дотримувати норм статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР:

  • зарплату виплачують не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Першою половиною місяця вважають 15 календарних днів — з 1 по 15 число, а другою половиною — з 16 по 30 (31).

Тобто заробітну плату за першу половину місяця потрібно виплачувати з 16 по 22 число, а за другу половину — з 1 по 7 число наступного місяця. Можна також встановити конкретні строки виплати заробітної плати, наприклад за першу половину місяця — 16 або 22 число, тоді за другу — 1 або 6 число місяця.

  • Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, зарплату виплачують напередодні.

Але наступну зарплату треба виплатити у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства, незалежно від того, чи перебуває у відпустці головний бухгалтер, чи одного разу, у зв'язку з виробничою потребою, виплатили зарплату раніше.

В які строки розглядати лікарняні, призначати та виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV(далі — Закон № 1105).

Робочі органи ФСС фінансують страхувальників. За ці кошти роботодавці надають матеріальне забезпечення застрахованим особам.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, виплачують у найближчий строк виплати заробітної плати після дня, коли призначили допомогу (п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону № 1105).

➤➤ Зворотний бік лікарняного: зони відповідальності кадровика

Отже, роботодавець виплачує матеріальне забезпечення:

  • після того як отримав фінансування від ФСС
  • у найближчий строк виплати заробітної плати (за першу або за другу половину місяця).

Якщо на підприємстві немає колдоговору, строки виплати зарплати встановіть у Положення про оплату праці. Це той самий «інший локальний акт роботодавця», про який йдеться в КЗпП та Законі про оплату праці.

Катерина Саватєєва, консультант Групи експертної підтримки Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5710

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143695

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165787

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29938

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді