Підприємства-боржники по заробітній платі протягом 10 днів мають подати до Мінекономіки плани ліквідації заборгованості

Такий результат спільної наради Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова з керівниками підприємств, що мають борги по зарплатах перед своїми працівниками.

Підприємства-боржники по заробітній платі протягом 10 днів мають подати до Мінекономіки плани ліквідації заборгованості

31.01.2020 року у Мінекономіки Тимофій Милованов та його заступниця Юлія Свириденко провели нараду з керівниками підприємств-боржників по заробітній платі.

Штрафи за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

Міністр економіки закцентував: «Ситуація із невиплатами заробітної плати — неприйнятна. Я зібрав цю нараду, аби допомогти підприємствам та зробити усе належне, щоб виплатити людям зароблені гроші».
За підсумками наради, підприємства мають у десятиденний строк розробити та подати до Мінекономіки пропозиції щодо планів ліквідації заборгованості по заробітній платі.

Т. Милованов повідомив: «Далі ми будемо контролювати виконання цих планів та регулярно проводити робочі наради для відслідковування прогресу. Якщо потрібно, будемо виїжджати на підприємства. За результатами наданих нам планів, я буду ініціювати спільні дії для вирішення проблеми заборгованостей на рівні уряду».
Мінекономіки надіслало листи до державних підприємств, профспілок та ініціювало створення комісій по заборгованості в областях на базі ОДА.

Т. Милованов нагадав, що робити працівнику, якщо йому затримують або не виплачують заробітну плату:

  • Перевірте, чи діє на підприємстві профспілка. Якщо так, — зверніться до неї. Профспілки мають захищати право на оплату праці.
  • Подайте заяву до суду. Це сучасний спосіб захистити себе.
  • Зверніться до Державної служби із питань праці України. Цей орган виконавчої влади опікується питаннями виконання працедавцями своїх зобов'язань перед працівниками, насамперед у питанні своєчасності виплати зарплат та безпечності праці.
Міністр також наголосив, що за невиплату заробітної плати передбачена кримінальна відповідальність. У тих ситуаціях, коли відбувається умисна невиплата та порушення закону, Мінекономіки ініціюватиме залучення правоохоронних органів.

За інформацією Мінекономіки

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23573

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102606

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді