31.01.2020 року у Мінекономіки Тимофій Милованов та його заступниця Юлія Свириденко провели нараду з керівниками підприємств-боржників по заробітній платі.
Штрафи за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці
Міністр економіки закцентував: «Ситуація із невиплатами заробітної плати — неприйнятна. Я зібрав цю нараду, аби допомогти підприємствам та зробити усе належне, щоб виплатити людям зароблені гроші».
За підсумками наради, підприємства мають у десятиденний строк розробити та подати до Мінекономіки пропозиції щодо планів ліквідації заборгованості по заробітній платі.
Т. Милованов повідомив: «Далі ми будемо контролювати виконання цих планів та регулярно проводити робочі наради для відслідковування прогресу. Якщо потрібно, будемо виїжджати на підприємства. За результатами наданих нам планів, я буду ініціювати спільні дії для вирішення проблеми заборгованостей на рівні уряду».
Мінекономіки надіслало листи до державних підприємств, профспілок та ініціювало створення комісій по заборгованості в областях на базі ОДА.
Т. Милованов нагадав, що робити працівнику, якщо йому затримують або не виплачують заробітну плату:
- Перевірте, чи діє на підприємстві профспілка. Якщо так, — зверніться до неї. Профспілки мають захищати право на оплату праці.
- Подайте заяву до суду. Це сучасний спосіб захистити себе.
- Зверніться до Державної служби із питань праці України. Цей орган виконавчої влади опікується питаннями виконання працедавцями своїх зобов'язань перед працівниками, насамперед у питанні своєчасності виплати зарплат та безпечності праці.
За інформацією Мінекономіки