Понад 10 тисяч роботодавців Львівщини поінформовано про ризики і наслідки незадекларованої праці

Як це спрацювало, — вже найближчим часом покажуть перевірки.

Понад 10 тисяч роботодавців Львівщини поінформовано про ризики і наслідки незадекларованої праці

За дорученням Прем’єр-міністра України О. Гончарука (доручення від 22.01.2020 № 2313/0/1-20) в усіх областях України інспектори праці спільно з представниками ПФУ, ДПС, ДЦЗ, Держпродспоживслужби, профспілок, організацій роботодавців проводили інформаційну кампанію, під час якої інформували роботодавців про ризики і наслідки незадекларованої праці.

Зокрема, фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області в рамках проведення кампанії щодо подолання незадекларованої праці відвідали більше ніж 10,4 тисячі роботодавців торгівельної сфери та громадського харчування.

Також було проведено ряд семінарів, нарад та зустрічей з представниками підприємств; роз’яснювальна робота про негативні наслідки тіньової зайнятості велась і серед молоді.

Начальниця Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова повідомила: «Наші представники спілкувались із роботодавцями та працівниками щодо необхідності легалізації трудових відносин та неприпустимості допуску до виконання робіт неоформлених працівників. Ми також спільно з нашими соціальними партнерами – представниками державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості, держпродспоживслужби, органами місцевого самоврядування роз’яснювали підприємцям які загрози несуть неоформлені трудові відносини як для кожного окремого громадянина – роботодавець це чи працівник, так і для Держави загалом. Ми розповсюдили в області значну кількість інформаційних матеріалів щодо небезпек тіньової зайнятості, попереджували громадян і через засоби масової інформації. Впевнені, що усі роботодавці почули. А от чи всі прислухались – дуже сподіваємось і перевіримо… ».

За результатами проведеної інформаційної кампанії буде проведено ґрунтовний аналіз і відбудуться інспекційні відвідування.

Нагадуємо, що фактично з 03.02.2020 розпочинаються масові перевірки роботодавців. Мінекономіки повідомило, що 10 лютого планується перевірити щонайменше 3000 роботодавців.

Держпраці закликає роботодавців легалізовувати трудові відносини, а працівників — не погоджуватись працювати без трудового договору.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді