Згідно з Планом заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2020 рік відбулась перевірка Полтавської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта».

Перелік питань, що вивчають під час інспектування:
Що перевіряли
Комісія Управління Держпраці у Полтавській області перевірила:
- функціонування системи управління охороною праці,
- наявність відповідних дозвільних документів,
- організацію безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки,
- перевезення вантажів,
- навчання, перевірки знань і інструктажів з питань охорони праці,
- забезпеченість засобами індивідуального захисту,
- проведення обов’язкових медичних оглядів тощо.
До того ж стан додержання законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, перевірили в структурних підрозділах підприємства у Полтаві, Кременчузі, Лубнах та Миргороді, та у підпорядкованих відділеннях поштового зв’язку в смт. Оржиця, с. Засулля, Лубенського р-ну, с. Піщане Кременчуцького р-ну, м. Горішні Плавні, м. Пирятин та інших.
План перевірок Держпраці на 2020 рік містить 16 905 позицій. Перевірте, чи є ваше підприємство у плані.
Результати перевірки
До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 5 посадових осіб та 2 працівники підприємства.
Керівництво дирекції отримало обов’язкові до виконання приписи та матиме можливість їх виправити.
➤➤ 31.12.2019 оновлено Порядок перевірок з праці: 5 ключових змін
Зауваги від Держпраці
Метою дій фахівців Держпраці є допомога підприємству у виправленні недоліків і сприяння у тому, щоб вони не повторювались.
Тож, слід зазначити, що певна кількість виявлених порушень була усунена ще під час проведення перевірок та підписання актів і приписів про перевірки, що в котре підтверджує, що Держпраці зміщує акцент на превентивні заходи над контролюючими.
За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.