Якщо акт перевірки інспектор склав у січні, штраф у лютому за неоформлених працівників — 30 МЗП

Держпраці роз’яснила, що штрафної амністії за порушення, виявлені до 02.02.2020, не буде.

Якщо акт перевірки інспектор склав у січні, штраф у лютому за неоформлених працівників — 30 МЗП

З 2 лютого 2020 року діють нові розміри штрафів у сфері праці. Санкції істотно зменшили. Тепер за кожного неоформленого працівника роботодавці — юрособи на загальній системі оподаткування сплачують 10 МЗП. Це втричі менше, ніж до цього.

Обов’язкові документи відділу кадрів ➤ СКАЧАТИ ЧЕК-ЛІСТ

Штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці зменшили в 5 разів — з 10 МЗП до 2 МЗП. Штрафують за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Недопущення до інспектування, мета якого — виявити неоформлені трудові відносини, спричиняє штраф у 16 МЗП. Це в 6,25 разів менше, ніж було.

За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі 1 МЗП. Повторне порушення упродовж двох років — 2 МЗП.

Якщо порушник сплатить 50 % штрафу за 10 банківських днів, Держпраці уважатиме, що штраф погашений повністю.

Який штраф доведеться сплатити роботодавцю, якого перевірили до 02.02.2020, коли діяли вищі розміри штрафів, виявили порушення і зафіксували в акті перевірки?

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Утім, ці положення статті 58 Конституції України стосуються лише людини і громадянина (фізичної особи) і не поширюються на юридичних осіб (рішення Конституційного Суду України у справі № 1-7/99 від 09.02.1999).

Тому роботодавця притягнуть до відповідальності у тому розмірі, що діяв на день виявлення порушення — на дату підписання акта інспекційного відвідування.

Більше про штрафи 2020 ☛☛☛

За роз’ясненнями Держпраці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2552

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2426

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29303

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11957

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді