Участь в бойових діях підтвердять свідки

Уряд затвердив зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Участь в бойових діях підтвердять свідки

На засіданні 12.02.2020 Кабмін затвердив постанову № 76, яка вносить зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженому 20.08.2014 постановою КМУ № 413.

Які пільги мають учасники бойових дій ➤

Зміни надають право отримати статус учасника бойових дій безпосереднім учасникам антитерористичної операції. Умовами отримання статусу є:

  • безпосереднє перебування в районах АТО у період її проведення не менше ніж 30 календарних днів, у т. ч. за сукупністю днів;
  • взаємодія із Збройними Силами, МВС, Національною поліцією, Національною гвардією, СБУ та іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України.

Однак, на працівників підприємств, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, та на волонтерів ці зміни не поширюються.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій будуть документи:

  • довідка органів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, про період безпосереднього виконання особою бойових завдань АТО в районах її проведення у взаємодії із формуваннями ЗСУ, МВС, Нацполіції та інш.;
  • витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення антитерористичної операції.

Якщо таких документів немає, участь в бойових діях можуть підтвердити свідки, які самі мають статус учасників бойових дій. Свої свідчення вони мають завірити у нотаріуса.

➤➤ Які пільги у сфері праці має вдова учасника бойових дій

Документи на розгляд особа може подати самостійно або її командир формування. Міжвідомча комісія розгляне документи та вирішить, чи надати особі статус учасника бойових дій або відмовити. У разі позитивного рішення, посвідчення учасника бойових дій та нагрудний знак вручить Мінветеранів.

Галина Бєлікова

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41179

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19220

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді