Участь в бойових діях підтвердять свідки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Уряд затвердив зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Участь в бойових діях підтвердять свідки

На засіданні 12.02.2020 Кабмін затвердив постанову № 76, яка вносить зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженому 20.08.2014 постановою КМУ № 413.

Які пільги мають учасники бойових дій ➤

Зміни надають право отримати статус учасника бойових дій безпосереднім учасникам антитерористичної операції. Умовами отримання статусу є:

  • безпосереднє перебування в районах АТО у період її проведення не менше ніж 30 календарних днів, у т. ч. за сукупністю днів;
  • взаємодія із Збройними Силами, МВС, Національною поліцією, Національною гвардією, СБУ та іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України.

Однак, на працівників підприємств, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, та на волонтерів ці зміни не поширюються.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій будуть документи:

  • довідка органів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, про період безпосереднього виконання особою бойових завдань АТО в районах її проведення у взаємодії із формуваннями ЗСУ, МВС, Нацполіції та інш.;
  • витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення антитерористичної операції.

Якщо таких документів немає, участь в бойових діях можуть підтвердити свідки, які самі мають статус учасників бойових дій. Свої свідчення вони мають завірити у нотаріуса.

➤➤ Які пільги у сфері праці має вдова учасника бойових дій

Документи на розгляд особа може подати самостійно або її командир формування. Міжвідомча комісія розгляне документи та вирішить, чи надати особі статус учасника бойових дій або відмовити. У разі позитивного рішення, посвідчення учасника бойових дій та нагрудний знак вручить Мінветеранів.

Галина Бєлікова

експерт Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31265

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5304

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60192

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді