Попри інформаційну роботу Управління Держпраці, роботодавці продовжують використовувати найману працю без оформлення трудових відносин.
Інспектори ГУ Держпраці у Херсонській області постійно проводять інформаційну роботу щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Однак, деякі роботодавці ігнорують заклики посадовців.
Наразі Головними державними інспекторами праці проведено ряд інспекційних відвідувань у неформальному секторі зайнятості (економічна діяльність незареєстрованих підприємств, окремих осіб без реєстрації/декларування у державних органах).
Фахівці Управління зафіксували порушення норм трудового законодавства, зокрема:
- Фізична особа, що здійснює діяльність у сфері будівництва на території Генічеського району Херсонської, використовувала працю 7 працівників, без належного оформлення трудових відносин.
- У Новотроїцькому районі Херсонської області фізична особа використовувала працю 4 осіб без належного оформлення.
Інспектори встановили, що фізичні особи — роботодавці не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Відповідні повідомлення направлені в органи державної податкової служби.
Ірина Іванченкошеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри З 02.02.2020 за порушення у сфері праці карають грошима як роботодавця — юрособу чи ФОП, так і безпосереднього винуватця — директора, кадровика, головбуха.
ГУ Держпраці у Херсонській області наголошує, що виконуючи роботу без офіційного оформлення трудових відносин, ви залишаєтесь соціально незахищеними! Неоформлений працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)