Скачати чек-ліст підстав для інспекційного відвідування
На виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів з метою детінізації ринку праці, з 23 по 31 січня на Черкащині серед проведено інформаційну кампанію про недопустимості використання незадекларованої праці. Поінформовано більше ніж 6 тисяч суб’єктів господарювання і понад 21 тисячу працівників.
За результатами кампанії, станом на 10.02.2020 року роботодавці Черкаської області офіційно працевлаштували близько 2,5 тисяч найманих працівників.
З 10 лютого розпочалася інспекційна кампанія, що передбачає виявлення роботодавців, які не дотримуються вимог трудового законодавства й не оформлюють офіційно трудові відносини з працівниками.
Інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області Ірина Петухова і Руслана Кожушко провели інспекційне відвідування у суб’єкта господарювання сфери громадського харчування під наглядом журналістських камер.
Як проходять перевірки з праці 2020
Під час інспекційного відвідування інспекторам не отримали документів, які б підтвердили офіційне працевлаштування двох працівників кав’ярні. Відтак фахівці Управління склали вимогу про надання документів та акт про неможливість проведення інспекційного відвідування. Відповідні документи будуть направлені власнику закладу харчування поштою.
Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер, повідомила, що заходи контролю, спрямовані на виявлення незадекларованої праці тривають.
Підсумки інспекційної кампанії будуть підведені у березні поточного року.
УВАГА! З 02.02.2020 діють нові штрафи ➤
Начальник Управління Олена Лазарєва закцентувала, що головна мета фахівців Управління, не накладення санкцій, а мотивація роботодавців до офіційного оформлення трудових відносин з працівниками та захист трудових прав працівників.
За інформацією Державної служби України з питань праці