Понад 50% роботодавців порушують законодавство

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Податківці донарахували порушникам більше ніж 100 млн грн до сплати.

Понад 50% роботодавців порушують законодавство

Як проходять перевірки з праці 2020 ➤

Протягом січня 2020 року Державна податкова служба провела 501 перевірку суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам.

За результатами перевірок встановлено, що 52% від загальної кількості перевірених, порушують податкове законодавство.

ДПС донарахувала порушникам такі суми податків:

  • 74 млн грн податку на доходи фізичних осіб,
  • понад 23 млн грн єдиного соціального внеску,
  • близько 5 млн грн військового збору.

У той же час завдяки роз’яснювальній роботі, яку проводила ДПС разом із Держпраці, у січні роботодавці додатково уклали майже 19,5 тис. трудових договорів з найманими працівниками.

Голова ДПС Сергій Верланов повідомив: «Ми спостерігаємо різке зростання повідомлень про прийняття на роботу, тобто укладених трудових контрактів. Причому, як показує перша декада лютого, хороша динаміка зберігається і надалі. Якісна роз’яснювальна кампанія дає результат, якого неможливо досягти лише силовими та адміністративними методами».

Понад 50% роботодавців порушують законодавствоДізнайтеся, що робити, якщо подали повідомлення до ДПС, а працівник передумав і не приступив до роботи

Додатково ДПС інформує, що протягом січня 2020 року власну справу зареєстрували близько 2700 громадян, що до проведення різних заходів з боку контролюючих органів, здійснювали підприємницьку діяльність без належного оформлення. Тобто бюджети різних рівнів додатково отримали 18,3 млн грн податку та зборів і 19,9 млн грн ЄСВ.

За інформацією Державної податкової служби України

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2563

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2620

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29523

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
12091

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді