Стартувала кампанія з перевірки роботодавців у сфері будівництва

2 березня розпочалась друга хвиля всеукраїнської кампанії з детінізації зайнятості. Тепер під прицілом контролюючих органів — будівельна галузь.

Стартувала кампанія з перевірки роботодавців у сфері будівництва

22 підстави для інспекційного відвідування роботодавця ⇗

За даними Держстату, понад 16%, тобто більше ніж пів мільйона осіб, від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 у будівельній галузі 2 березня розпочалася кампанія з детінізації праці.

Кампанія складатиметься з двох етапів

Перший етап — інформаційно-роз’яснювальні заходи.

Триватиме з 2 по 20 березня. У цей період контролюючі органи пояснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

Стартувала кампанія з перевірки роботодавців у сфері будівництваУВАГА: З 02.02.2020 діють нові штрафи у сфері праці

Окрему увагу приділять профілактиці виробничого травматизму, оскільки у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталися саме у будівельній галузі.

Держпраці наголошує, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуть.

Другий етап — перевірки з праці.

Триватиме з 30 березня по 30 квітня. Контролюючі органи проводитимуть інспекційні відвідування, а порушників законодавства про працю притягатимуть до відповідальності.

Як проходять перевірки з праці ⇗⇗⇗

Нагадуємо, що Держпраці більше не проводить планових перевірок. А інспектор праці не зобов’язаний повідомляти роботодавця про інспектування.

Порада. Не чекайте доки до вас завітає інспектор. Проведіть самоперевірку. Допоможуть у цьому консультації у журналі «Кадровик-01» та правовій системі «Експертус Кадри».

Пам’ятайте, для інспектора Акт інспекційного відвідування — це чек-ліст, адже містить вичерпний перелік питань, що вивчають під час інспектування.

Щоб провести самостійний аудит скачайте:

У січні-лютому 2020 року кампанія з детінізації праці пройшла у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу. Протягом 2020 року подібні заходи відбудуться також у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27187

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10137

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26994

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді