Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на своїй сторінці у Facebook повідомив про початок другої хвилі роз'яснювальної кампанії у сфері праці.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Тимофій Милованов
Т. Милованов розповів, що цього разу контролюючі органи перевірятимуть сферу будівництва.
За інформацією міністра, будівництво має високий рівень травмувань на виробництві зі смертельними наслідками. До того ж дана тенденція зростає.
Щоб захистити права найманих працівників Держпраці розпочала чергову кампанію з детінізації праці. Як і минулого разу, заходи з відвідування роботодавців будуть розділені на два етапи:
Перший етап | з 2 березня по 20 березня | інформаційно-роз'яснювальна кампанія |
Другий етап | з 30 березня по 30 квітня | інспекційні перевірки |
За словами міністра протягом подібної кампанії у січні-лютому на роботу у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та громадського харчування було оформлено понад 123 тисячі працівників.
Порядок прийняття на роботу ⇗⇗⇗
Т. Милованов нагадав, що перевірки з праці триватимуть протягом усього 2020 року. На черзі інспектування в галузях сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності.
За інформацією Facebook-сторінки Т. Милованова
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.