Як кадровику захистити працівників від коронавірусу ⇗
Працівник, що повернувся з-за кордону чи контактував з хворою чи потенційно інфікованою коронавірусом людиною, підписує добровільну згоду і перебуває на самоізоляції 14 днів. Ще один варіант добровільної самоізоляції — коли працівник контактував з особою, що повернулася з-за кордону.
Підступність COVID-19 у тому, що перші симптоми з’являються не одразу, а впродовж 14 днів після зараження. Але людина небезпечна для інших ще до того, як появляться видимі ознаки — підвищеної температури чи кашлю.
Самоізоляція передусім означає, що особа впродовж щонайменше 14 днів уникає будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин. Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби людина має зателефонувати своєму сімейному лікареві і дотримувати подальших рекомендацій.
На обов’язкову двотижневу самоізоляцію йдуть ті, хто повертається в Україну з-за кордону. Також самоізоляція обов’язкова, якщо є підстави вважати, що людина контактувала з хворим на COVID-19 чи особою, в якої підозрюють коронавірусну хворобу, але остаточний діагноз ще не підтвердився.
Ті, хто йде на обов’язкову добровільну самоізоляцію, підписують інформовану згоду на це.
Як запровадити дистанційну роботу: алгоритм ⇗
Порядок дій у разі самоізоляції та форму згоди затвердили спільною постановою МОЗ та Головний державний санітарний лікар України від 21.03.2020 № 2.
Згоду на самоізоляцію від тих, хто перетнув кордон, отримує Державна прикордонна служба. Прикордонники передають згоду головному державному санітарному лікарю — області чи Києва залежно від того, де мешкає особа. Відтак особа перебуває під медико-санітарним спостереженням за місцем самоізоляції два тижні. Головний санітарний лікар області/Києва особисто це контролює, а за потреби залучає поліцію.
Оформити в правому полі різні варіанти самоізоляції допоможе стаття:
«Самоізоляція: готові рішення для організації роботи, оформлення відсутності чи оплати лікарняного», що виходить друком в журналі «Кадровик-01» за кілька днів.
Ірина Іванченко
шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри
Що робити працівникам із дітьми? Як організувати дистанційну роботу і табелювати самоізоляцію?