Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.
>>> Надзвичайний стан у зв’язку з пандемією: що має знати кадровик
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував: «Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві».
Як запровадити дистанційну роботу
За словами Прем'єр-міністра, режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози.
Також Денис Шмигаль повідомив, що Уряд в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції діє за визначеним планом. Та наразі працює з міжнародними партнерами. Зокрема, вчора був проведений перший телеміст з китайськими лікарями, які поділилися своїм досвідом. Разом з Офісом Президента йде робота для збільшення поставок тестів в Україну.
Закон про запобігання коронавірусу: чим допоможе кадровикам
Заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар призначений керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня.
- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
За інформацією Урядового порталу