Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину, щоб не втратити бізнес та ключові кадри. 7 настанов від ЮНІСЕФ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Практичні поради, завдяки яким роботодавці зможуть оптимізувати режим роботи свого колективу. Забезпечити фінансову та психологічну підтримку працівників, щоб вони могли ефективно працювати та дбати про своїх дітей у період спалаху COVID-19.

Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину, щоб не втратити бізнес та ключові кадри. 7 настанови від ЮНІСЕФ

Як оформити дистанційну роботу

1. Оцініть, наскільки політика компанії враховує інтереси сімей

Почніть з визначення найбільш нагальних потреб працюючих батьків. Особливу увагу приділіть вразливим групам, зокрема:

  • тимчасовим працівникам,
  • працівникам неформального сектору,
  • мігрантам,
  • вагітним та жінкам, що годують немовлят,
  • працівникам з інвалідністю,
  • тим, хто не має права на оплачувану відпустку через хворобу.

2. Комбінуйте різні графіки роботи працівників

Потреби працюючих батьків можуть значно відрізнятися. Різні варіанти гнучкого графіка роботи зможуть допомогти батькам подбати про своїх дітей і сім’ї.

Якщо виконання роботи не вимагає постійного перебування на території підприємства, запровадьте дистанційну роботу для працівників з дітьми та впровадьте гнучкий графік роботи.

3. Створіть сприятливі санітарно-гігієнічні умови праці на робочому місці

Якщо обов’язки працівника вимагають його присутності на робочому місці у будівлі підприємства, забезпечте належний рівень чистоти. Зокрема, прибирання з деззасобами, регулярне провітрювання тощо.

Забезпечте персонал одноразовими серветками та/або спиртовмісними серветками й антисептиками в місцях спільного користування.

Контролюйте постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів.

⇛ Наказ про видання масок ⇚

4. Інформуйте працівників про шляхи поширення інфекції та засоби протидії цьому

Забезпечте захист своїх працівників, включаючи тих, хто працює віддалено, надавши важливу інформацію про заходи профілактики. Поінформуйте про заходи безпеки під час поїздок, зокрема відряджень. Надайте рекомендації, як обговорювати пандемію з дітьми.

Розмістіть інформаційні плакати у загальнодоступних місцях — на дошках оголошень чи корпоративному сайті.

5. Надайте інформацію, куди звертатися за медичною допомогою

Поінформуйте весь персонал, як діяти при виявленні симптомів COVID-19, як безпечно дістатися до медичних установ. Забезпечте доступ до списків місцевих лікарень, установ охорони здоров'я та служб екстреної допомоги із зазначенням адрес і номерів телефонів.

6. Допоможіть працівникам впоратися зі стресом

Не проходьте повз цей пункт, адже психологічна рівновага працівників — запорука максимальної концентрації в робочий час. За можливості надайте психологічні послуги. Нагадайте колективу про правила безпечного «споживання» інформації під час пандемії та необхідність використовувати лише достовірні джерела.

7. Підтримуйте фінансово

Зменшення потенційного фінансового навантаження на працюючих батьків у зв'язку зі спалахом COVID-19 має вирішальне значення. Заходи підтримки можуть охоплювати: гарантування зайнятості, оплачувану відпустку, фінансову допомогу, субсидій на медичні витрати. Дозвольте, за можливості, використати оплачувані відпустки поза графіком. Вразливим групам, таким, наприклад, як працівники з низьким доходом надавайте особливу підтримку.

5 законних способів організувати роботу працівників із дітьми

Резюме від ЮНІСЕФ

Необхідно забезпечити, щоб дружня до сім’ї політика поширювалася на всіх працівників, незалежно від їх статі або статусу зайнятості (наприклад, постійні працівники або тимчасові). Ключове значення для цієї політики має створення середовища, в якому працівники могли б відчувати себе комфортно і не боятися дискримінації або переслідувань. Більшою мірою це стосується жінок, які, як правило, частіше, ніж чоловіки, виконують обов’язки з догляду за дітьми. Слід вжити відповідних заходів, які не дозволять працюючим жінкам постраждати через виконання своїх материнських обов’язків. Запроваджуючи і здійснюючи політику, дружню до сімї’, роботодавці будуть грати ключову роль у справі підтримання благополуччя працюючих батьків та їхніх дітей.

За інформацією ЮНІСЕФ Україна

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
80

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
184

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
228

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14936

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді