МОН наголошує, що директори шкіл мають забезпечити можливість учителям-пенсіонерам продовжити роботу на умовах строкових договорів

Міністерство роз'яснює особливості оплати праці після переведення на строкові трудові договори, можливості пролонгації трудових угод та інші гарантії для педпрацівників пенсійного віку.

МОН наголошує, що директори шкіл мають забезпечити можливість учителям-пенсіонерам продовжити роботу на умовах строкових договорів

Нагадуємо, що відповідно до нового Закону «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463) педпрацівників державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачують пенсію за віком, слід перевести із безстрокових трудових договорів на строкові. Це вимога пункту 2 частини 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 463.

Переведення відбувається за письмової згоди педагога.

Алгоритм переведення вчителів-пенсіонерів на строкові трудові договори

Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись із вчителями-пенсіонерами на триваліший строк, а саме – до 3-х років. Кількість таких пролонгацій необмежена.

Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу буде приймати самостійно.

Оплата праці вчителів-пенсіонерів за строковими договорами

МОН зауважує, що у разі переведення на строковий договір розмір зарплати педпрацівника пенсійного віку не може бути змінено, оскільки він продовжує обіймати ту ж посаду, виконувати той самий обсяг робіт і зберігає відповідну кваліфікаційну категорію.

Одночасно, за рахунок коштів роботодавця, строковим трудовим договором можуть бути передбачені додаткові пільги, гарантії та компенсації – крім тих, що вже встановлені законодавством. Зокрема, документом можуть бути передбачені гарантії для працівника на випадок дострокового припинення контракту з незалежних від нього причин та інше.

Міносвіти інформує, що щорічна відпустка та інші права зберігаються за вчителем.

Якщо педагог-пенсіонер не погодиться переходити на строковий договір і не надасть до 01.07.2020 письмову згоду на продовження трудових відносин, його буде звільнено на підставі п.9 ч. 1 статті 36 КЗпП.

Виконувачка обов’язків Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій прокоментувала: «Освіта потребує оновлення, як методичного та матеріально-технічного, так і кадрового. Однак немає жодних підстав думати, що системі не потрібні досвідчені працівники. Якщо вчитель пенсійного віку, але є професіоналом своєї справи, то школа, учні, батьки, загалом система освіти завжди будуть зацікавлені у ньому. Тому я сподіваюсь, що керівники шкіл поставляться з усією відповідальністю до організації зрозумілого та чесного процесу переведення вчителів-пенсіонерів на строкові договори».

МОН наголошує, що директори шкіл мають забезпечити можливість учителям-пенсіонерам продовжити роботу на умовах строкових договорівДізнайтеся, чи можна перевести на строкові договори наукових працівників-пенсіонерів

Одночасно до 1 липня 2020 року директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, в обов’язковому порядку теж переводять на строкові трудові договори на 6 років (на 1 рік – для директорів, які отримують пенсію за віком) з можливістю брати участь у конкурсі.

На думку МОН, Закон № 463 ліквідує таке явище в українському освітньому просторі, як «вічний директор». Адже тепер керівник може перебувати на посаді не більше ніж 2 терміни по 6 років поспіль в одному закладі.

За інформацією МОН

image12

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4899

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
72038

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30916

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді