Обов’язок носити на робочому місці захисні маски та рукавички необхідно внести до Інструкцій з охорони праці
Як організувати роботу під час карантину і дотриматись КЗпП
Державна служба з питань праці України наголошує, що сучасні реалії та необхідність ведення господарської діяльності та виконання роботи в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, зумовлюють зміну певних умов та особливостей праці. Такі зміни потребують перегляду інструкцій з охорони праці та наповнення їх змісту певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавиць тощо).
⇛ Зразок Наказу про видання масок ⇚
У зв’язку з цим роботодавець повинен забезпечити проведення з працівниками позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.
Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначають в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу у його проведенні.
Держпраці нагадує, у разі зміни умов праці, в т. ч. через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 та необхідністю запровадження заходів щодо недопущення її поширення, керівник підприємства вносить зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров’я.
За інформацією Держпраці
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?