Працівники, які виконують функції з обслуговування: нові умови оплати праці затверджено

Прийнято чергові підзаконні акти до нового Закону «Про державну службу» — Уряд визначився із тим, кого відносити до працівників, які виконують функції з обслуговування, а також з умовами оплати їхньої праці. Умови не гірші, аніж у державних службовців. Таким працівникам, окрім посадового окладу, виплачуватимуть різні надбавки і премії за стаж. Доплата за виконання обов’язків відсутнього колеги теж передбачена

Прийнято чергові підзаконні акти до нового Закону «Про державну службу» — Уряд визначився із тим, кого відносити до працівників, які виконують функції з обслуговування, а також з умовами оплати їхньої праці. Умови не гірші, аніж у державних службовців. Таким працівникам, окрім посадового окладу, виплачуватимуть  різні надбавки і премії за стаж. Доплата за виконання обов’язків відсутнього колеги теж передбачена.

Згідно з новою постановою КМУ — від 06.04.2016 № 271 — визначати, чи належить посада працівника державного органу до тих, за якими виконуються функції з обслуговування, маємо за змістом і характером роботи.

Повноважень, пов’язаних із завданнями державних службовців, за такими посадами не буде. До «функцій з обслуговування», беззаперечно, належить, зокрема:

  • комплексне обслуговування і ремонт будинків, реставраційні та будівельно-монтажні роботи;
  • діловодство;
  • IT-підтримка;
  • стенографування, розмноження документів та дещо інше.

Схему посадових окладів працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування затверджено постановою КМУ від 06.04.2016 № 268. Умови відрізнятимуться залежно від юрисдикції державних органів.

Так, приміром, посадовий оклад завідувача архіву державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, становитиме 2039 грн., на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя — 1883 грн., на територію одного або кількох районів, міст обласного значення — 1753 грн.

Окрім того, тим, хто виконує функції з обслуговування, виплачуватимуть:

  • надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи;
  • доплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника;
  • надбавки у відсотках до посадового окладу за стаж роботи в державних органах;
  • премії у межах фонду преміювання державного органу;
  • матеріальну допомогу для оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань у розмірі посадового окладу. 

Обидва підзаконні акти набирають чинності з 01.05.2016 одночасно з Законом № 889.

Від редакції

Докладні роз’яснення щодо віднесення посад до таких, за якими виконуються функції з обслуговування, та оплати праці таких працівників, готуються до друку в журналі «Кадровик-01».

Налагодити роботу служби персоналу державного органу відповідно до нового Закону про державну службу і численних підзаконних актів, що приймаються задля його реалізації, легко за послідовними публікаціями в кожному номері журналу «Кадровик-01» у 2016 році.

У пригоді Вам неодмінно стане, зокрема:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше

(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії

(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад

Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?

(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою

(«Кадровик-01», № 04/2016)

Підготували
Ольга Савченко,
експерт Експертус Кадри

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Експертус Кадри»


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6962

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48000

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24677

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107088

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді