Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 22 червня, але з поступовими послабленнями

Критерії послаблення карантину в регіонах: кількість нових випадків захворювання, завантаженість ліжок в лікарнях та кількість тестувань.

☝ Хто зможе працювати з 22 травня 2020 року

КМУ постановою від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392) продовжив до 22.06.2020 карантин в регіонах України та установив, що:

  • у регіонах, в яких встановлено карантин, застосовують протиепідемічні заходи, що визначені Постановою № 392, а також заходи, що додатково встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування в межах компетенції;
  • заходи, запроваджені актами законодавства в процесі реалізації карантину на період, визначений постановою КМУ від 11.03.2020 № 211, продовжують діяти на період, встановлений Постановою № 392;
  • Головний державний санітарний лікар України розробляє та затверджує протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження діяльності суб’єктами господарювання на період карантину.
Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 22 червня, але з поступовими послабленнями

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

На час карантину поступово послаблюватимуть протиепідемічні заходи та обмеження для громадян та суб’єктів господарювання, запускатимуть громадський транспорт. Але чи переходити до наступного етапу послаблень, вирішуватимуть на місцях залежно від того, чи забезпечені критерії послаблень:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Якщо в регіоні не виконується хоча б один з показників, послаблення карантину відкладають. Наприклад, в Київській області показник інцидентності становить 13,9 осіб на 100 тис. населення. Тому комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністрації не може прийняти рішення про послаблення протиепідемічних заходів.

Алгоритми повернення працівників на роботу після карантину

Також Постановою № 392 затвердили нові:

  • Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією;
  • Порядок проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону.

Однак і надалі особи, які досягли 60-річного віку, мають перебувати на самоізоляції.

Уряд рекомендує центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям на час дії карантину забезпечити:

  • на період карантину розмежування часу початку та закінчення роботи суб’єктів господарювання, щоб уникнути скупчення осіб у години пікового навантаження у громадському транспорті, позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет;
  • відстань у прикасовій та касовій зонах між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;
  • дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

Тож радимо роботодавцям не поспішати з поверненням працівників до офісних приміщень, робити це поступово з огляду на завантаженість громадського транспорту.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5488

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41187

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19228

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді