Перевірки з праці під час карантину стимулюють роботодавців виплачувати борги по зарплатах

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці продовжує проведення інспекційних відвідувань, зокрема, за зверненнями громадян.
Перевірки з праці під час карантину стимулюють роботодавців виплачувати борги по зарплатах


Держпраці на виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремого доручення Голови Держпраці здійснює перевірки роботодавців під час карантину. Перевіряють насамперед роботодавців, на яких під час карантину поскаржилися працівники та медичні заклади.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області, одним з найпоширеніших питань, з якими звертаються громадяни до Управління є несвоєчасна виплата заробітної плати.

☝ Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Зокрема, до Урядової гарячої лінії звернулася працівниця одного із заводів м. Світловодська. На підставі її зверненням на підприємстві було здійснено інспекційне відвідування щодо порушення строків виплати заробітної плати працюючим. Як виявилось, проблеми з отриманням заробленого мали й інші працівники заводу.

Заборговані кошти у сумі близько 15 тисяч гривень панянці, було виплачено. Згідно з приписом, керівництву підприємства надано термін на усунення інших порушень щодо заборгованої зарплати.

Держпраці повідомляє, що працівники під час карантину також звертаються до Управління з питань, що стосуються порушення прав під час працевлаштування, застосування вимушеної неповної зайнятості, роботи в умовах неповного робочого дня (тижня), відпустки без збереження заробітної плати, звільнення без поважної причини тощо.

Кого, за що і на скільки штрафують у 2020 році

Нагадуємо, що оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку; своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості (ст. 97 Кодексу законів про працю (КЗпП), ст. 15 і 24 Закону «Про оплату праці»).

Дотриматись законодавста про працю під час коронакризи підприємству допоможуть статті, вебінари та фахові консультації експертів журналу «Кадровик-01» та Експертно-правової системи «Експертус: Кадри».

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28746

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
264406

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10447

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48943

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
118723

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді