Відповідатимуть за порушення, у тому числі, й посадові осіби юридичних осіб та фізичних осіб —підприємців.
Першого липня Уряд схвалив законопроєкт про підвищення відповідальності за відсутність вдягнутої маски під час карантину в місцях, де носити її обов'язково.
У КУпАП буде встановлено відповідальність фізичних осіб за такі порушення, а також посадових осіб юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців — за відсутність масок на працівниках, клієнтах чи відвідувачах.
Зразок наказу про видавання масок
Додатково у Законі про санітарне благополуччя з'явиться норма про фінансові санкції, які будуть застосовувати до юридичних осіб за відсутність обов'язкових масок на людях в їх приміщеннях.
За словами міністра юстиції, штрафи на суб'єктів господарювання можуть сягати 200 — 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 — 5 100 грн.
За інформацією ЛІГА: ЗАКОН
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)