Відповідатимуть за порушення, у тому числі, й посадові осіби юридичних осіб та фізичних осіб —підприємців.

Першого липня Уряд схвалив законопроєкт про підвищення відповідальності за відсутність вдягнутої маски під час карантину в місцях, де носити її обов'язково.
У КУпАП буде встановлено відповідальність фізичних осіб за такі порушення, а також посадових осіб юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців — за відсутність масок на працівниках, клієнтах чи відвідувачах.
Зразок наказу про видавання масок
Додатково у Законі про санітарне благополуччя з'явиться норма про фінансові санкції, які будуть застосовувати до юридичних осіб за відсутність обов'язкових масок на людях в їх приміщеннях.
За словами міністра юстиції, штрафи на суб'єктів господарювання можуть сягати 200 — 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 — 5 100 грн.
За інформацією ЛІГА: ЗАКОН
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.