Роботодавців під час карантину перевіряють міські робочі групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення

Робоча група на Херсонщині виявила 70 найманих працівників без трудових договорів лише у 6 роботодавців.

Роботодавців під час карантину перевіряють міські робочі групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення


Діяльність міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення — одним із різновидів впливу на суб’єкти підприємницької діяльності, керівників, фізичних осіб, які не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками та не виплачують зарплату на відповідному законодавчому рівні.

Зокрема, на початку липня робоча група здійснила обстеження діяльності сільськогосподарських суб’єктів господарювання, що діють на території Новокаховської ОТГ та використовують найману працю. Під час обстеження у 6 суб’єктів господарювання, було виявлено 70 найманих осіб без належного оформлення.

Крім того, за інформацією Держпраці, зазначені суб’єкти господарювання не були зареєстровані як фізичні особи — підприємці.

На скільки і за що штрафуватимуть роботодавців у 2020 році

Спеціалісти робочої групи склали моніторинговий акт обстеження та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо офіційного працевлаштування сезонних працівників. Працедавцям і працівникам наголосили, що лише оформлена відповідно до законодавства праця дає право на отримання страхового стажу, і лише легальна зарплата впливає на розрахунок майбутньої пенсії.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10621

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31092

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді