Як оплачувати лікарняні під час карантину — роз’яснення Держпраці

Крім того, що допомога по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника, пам’ятайте про особливості оплати додаткових страхових випадків під час карантину.

Як оплачувати лікарняні під час карантину — роз’яснення Держпраці

Калькулятор стажу онлайн

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) на період тимчасової непрацездатності (ч. 1 ст. 22 Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»; далі – Закон № 1105).

Підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності. Якщо працівник-сумісник — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника, який визначається у відсотках, а саме:

  • до 3 –ох років – 50%;
  • від 3 до 5 років – 60%;
  • від 5 до 8 років – 70%;
  • понад 8 років – 100% та застосовується до середньоденної заробітної плати.
ГУ Держпраці у Дніпропетровській області нагадує, що на час протиепідемічних заходів ФСС продовжує фінансування лікарняних за загальними страховими випадками, зокрема:
  • тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, у тому числі, у разі діагностування COVID-19;
  • необхідності в догляді за хворою дитиною;
  • необхідності в догляді за хворим членом сім’ї.

Крім того, на період карантину перелік страхових випадків, за якими надається допомога, розширено. Фінансування здійснюється за лікарняними листками, виданими з двох додаткових підстав:

  1. у зв’язку з відстороненням від роботи для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, якщо ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями та у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб. Розмір допомоги залежить від страхового стажу та виплачується за рахунок ФСС з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини;
  2. працівникам на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також і на самоізоляції під контролем у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій будуть виплачувати допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок ФСС починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, а для медичних працівників — 100%

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165849

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29945

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді