У вересні розпочинаються масштабні інспектування з праці. Перевірте, чи не допускаєте ви помилок, через які інспектор 100% нарахує штраф.
До юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 КЗпП) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодекс про адміністративні правопорушення).
Як дізнатися, що перевірятиме інспектор праці
Фінансова відповідальність застосовується до юросіб та ФОПів, якщо вони є роботодавцями. Адміністративна — до посадових осіб підприємств, а також ФОПів.
Увага! Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.
Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках:
- недопущення до проведення перевірки;
- створення перешкод у проведенні перевірки;
- виявлення незадекларованої праці.
В інших випадках інспектор складе припис і зазначить, що саме необхідно виправити. Якщо зробити це в зазначені строки, вас не будуть притягати до відповідальності.
Нагадуємо, що з 1 вересня стартують масштабні перевірки з праці.
Управління Держпраці у Житомирській області наголошує, що штраф за незадекларовану працю, може суттєво вдарити по вашому бізнесу.
Раніше Держпраці застерігала, що роботодавці мають право вимагати у фахівців, які здійснюють інспекційні заходи Держпраці, пред’являти службові посвідчення. Щоб вберегти себе від шахраїв, обов'язково перевірте посвідчення інспектора.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)