Трудовий чи цивільно-правовий договір: судова практика

Кадровику та роботодавцю слід знати принципові відмінності між трудовими і цивільно-правовими договорами, щоб вберегти себе від штрафів.

Трудовий чи цивільно-правовий договір: судова практика

На скільки і за що штрафують роботодавців у 2020 році

Під час проведення позапланового заходу контролю Управлінням Держпраці встановило, що між приватним охоронним підприємством та працівником укладено цивільно-правовий договір на виконання робіт з охорони об’єктів. Одночасно, згідно з наказом працівник був ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами, режимом та вимогами щодо роботи.

Держпраці, вбачаючи в цьому порушення вимог законодавства про працю, в частині допуску працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин, на підставі абз.2 ч. 2 статті 265 КЗпП винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності

Не погодившись із таким рішенням, підприємство оскаржило постанову про накладення штрафу.

Окружним адміністративним суд задовольнив позов та скасував постанову.

Однак, Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу, а Восьмий апеляційний адміністративний суд підтримав Управління. У Постанові суд наголосив, що вважає помилковими висновки суду першої інстанції про реальність та правомірність цивільно-правових відносин між підприємством і працівником, оскільки останній ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами роботи, вимогами працівників на об’єкті, що в свою чергу відповідає нормам чинного законодавства про працю та охорону праці.

Штраф роботодавцю доведеться сплатити.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71750

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді