На скільки і за що штрафують роботодавців у 2020 році
Під час проведення позапланового заходу контролю Управлінням Держпраці встановило, що між приватним охоронним підприємством та працівником укладено цивільно-правовий договір на виконання робіт з охорони об’єктів. Одночасно, згідно з наказом працівник був ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами, режимом та вимогами щодо роботи.
Держпраці, вбачаючи в цьому порушення вимог законодавства про працю, в частині допуску працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин, на підставі абз.2 ч. 2 статті 265 КЗпП винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності
Не погодившись із таким рішенням, підприємство оскаржило постанову про накладення штрафу.
Окружним адміністративним суд задовольнив позов та скасував постанову.
Однак, Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу, а Восьмий апеляційний адміністративний суд підтримав Управління. У Постанові суд наголосив, що вважає помилковими висновки суду першої інстанції про реальність та правомірність цивільно-правових відносин між підприємством і працівником, оскільки останній ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами роботи, вимогами працівників на об’єкті, що в свою чергу відповідає нормам чинного законодавства про працю та охорону праці.
Штраф роботодавцю доведеться сплатити.