Уряд оприлюднив постанову про продовження карантину до 31 жовтня: дії кадровика

Нова заборона для «зеленої» зони, зміни в переліку заборон «жовтої» зони та в умовах самоізоляції — завдання для кадровика внести зміни у режим роботи працівників у стислі строки.

Уряд оприлюднив постанову про продовження карантину до 31 жовтня: дії кадровика

28 серпня 2020 Урядовий портал оприлюднив постанову від 26.08.2020 № 760, якою вніс зміни до постанови № 641 від 22.07.2020 (далі — Постанова № 760; Постанова № 641).

Постанова № 760 продовжує карантин до 31.10.2020 та доповнює перелік заборон для «зеленої» карантинної зони. Ці обмеження діють в «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зонах.

⇛ Карантин посилюють — кадровикам роботи більшає ⇚

З 29.08.2020 на території регіону, в якому діє «зелений» рівень епідемічної небезпеки, заборонено:

  • проведення дискотек;
  • роботу розважальних закладів (нічних клубів);
  • діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля;
  • проведення концертів (крім тих, що проводять заклади культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

На території регіону з «жовтим» рівнем епіднебезпеки КМУ заборонив роботу суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з 24:00 до 07:00. У цей час заклади громадського харчування можуть лише здійснювати адресну доставку замовлень та замовлень на винос.

Уряд скасував заборону проводити масові заходи в закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. м. Підпункт 4 пункту 12 Постанови № 641 виключили.

Доповнення та зміни заборон діють і в «помаранчевій» та «червоній» зонах.

КМУ доповнив перелік осіб, які потребують самоізоляції. На самоізоляції також повинні перебувати особи з підтвердженим діагнозом COVID-19, які виписані із закладу охорони здоров’я. Строк самоізоляції — до моменту одужання відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Тож кадровикам підприємств, установ та організацій, що підпадають під нові заборони необхідно:

  • внести зміни до режиму роботи закладів харчування;
  • скасувати заходи дозвілля, а відтак вирішити питання робочого часу працівників, що приймають участь у цих заходах.

Кадровикам інших підприємств, зважаючи на безупинне зростання рівня захворюваності у країні, необхідно провести аудит роботи підприємства під час карантину та обрати оптимальний варіант на наступні два місяці залежно від рівня епідемічної небезпеки вашого населеного пункту. Щоб нічого не упустити, скористатеся алгоритмами від експертів Експертус Кадри на нашому порталі.

image38

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді