Уряд оприлюднив постанову про продовження карантину до 31 жовтня: дії кадровика

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Нова заборона для «зеленої» зони, зміни в переліку заборон «жовтої» зони та в умовах самоізоляції — завдання для кадровика внести зміни у режим роботи працівників у стислі строки.

Уряд оприлюднив постанову про продовження карантину до 31 жовтня: дії кадровика

28 серпня 2020 Урядовий портал оприлюднив постанову від 26.08.2020 № 760, якою вніс зміни до постанови № 641 від 22.07.2020 (далі — Постанова № 760; Постанова № 641).

Постанова № 760 продовжує карантин до 31.10.2020 та доповнює перелік заборон для «зеленої» карантинної зони. Ці обмеження діють в «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зонах.

⇛ Карантин посилюють — кадровикам роботи більшає ⇚

З 29.08.2020 на території регіону, в якому діє «зелений» рівень епідемічної небезпеки, заборонено:

  • проведення дискотек;
  • роботу розважальних закладів (нічних клубів);
  • діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля;
  • проведення концертів (крім тих, що проводять заклади культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

На території регіону з «жовтим» рівнем епіднебезпеки КМУ заборонив роботу суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з 24:00 до 07:00. У цей час заклади громадського харчування можуть лише здійснювати адресну доставку замовлень та замовлень на винос.

Уряд скасував заборону проводити масові заходи в закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. м. Підпункт 4 пункту 12 Постанови № 641 виключили.

Доповнення та зміни заборон діють і в «помаранчевій» та «червоній» зонах.

КМУ доповнив перелік осіб, які потребують самоізоляції. На самоізоляції також повинні перебувати особи з підтвердженим діагнозом COVID-19, які виписані із закладу охорони здоров’я. Строк самоізоляції — до моменту одужання відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Тож кадровикам підприємств, установ та організацій, що підпадають під нові заборони необхідно:

  • внести зміни до режиму роботи закладів харчування;
  • скасувати заходи дозвілля, а відтак вирішити питання робочого часу працівників, що приймають участь у цих заходах.

Кадровикам інших підприємств, зважаючи на безупинне зростання рівня захворюваності у країні, необхідно провести аудит роботи підприємства під час карантину та обрати оптимальний варіант на наступні два місяці залежно від рівня епідемічної небезпеки вашого населеного пункту. Щоб нічого не упустити, скористатеся алгоритмами від експертів Експертус Кадри на нашому порталі.

image49

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміна № 15 до класифікатора професій: огляд

11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
324

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18729

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
95

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
71008

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді