Держпраці роз'яснила, як надати щорічну відпустку працівникам-сумісникам

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Що робити кадровику, якщо щорічна відпустка працівника на роботі за сумісництвом менше, ніж за основним місцем роботи?

Держпраці роз'яснила, як надати щорічну відпустку працівникам-сумісникам

Згідно зі статтею 56 КЗпП, робота за сумісництвом є одним з різновидів роботи на умовах неповного робочого часу. Частина 3 цієї статті гарантує недопущення будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу.

☝ Робота за сумісництвом: врахуйте всі нюанси

Тобто, на роботі за сумісництвом (внутрішнім чи зовнішнім) працівник має право на щорічні та соціальні відпустки.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш ніж 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ст. 75 КЗпП).

Також працівник-сумісник за власним бажанням має право на щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Тобто, на період щорічної основної відпустки за основним місцем роботи на роботі за сумісництвом працівник має право оформити щорічну відпустку, попри те, що ним не відпрацьовано шести місяців. Управління Держпраці у Полтавській області наголошує, що можливість скористатися відпусткою на роботі за сумісництвом одночасно з відпусткою за основним місцем роботи є лише правом для працівників, а не обов’язком.

Увага! Якщо щорічна відпустка на роботі за сумісництвом менше, ніж за основним місцем роботи, суміснику за його бажанням обов’язково надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи. На це скеровує пункт 14 статті 25 Закону України «Про відпустки».

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18678

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538249

Покладення обов’язків на час відпустки: оформлюємо заміну правильно

На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
99406

Відпустка при народженні дитини: зразок наказу

Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини
17914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді