Залишки освітньої субвенції з рахунків місцевих бюджетів МОН рекомендує використовувати для організації дистанційного навчання, а також на премії та надбавки для вчителів.
МОН (лист від 31.08.2020 р. N 1/9-496) повідомило департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, що станом на 01.08.2020 залишки освітньої субвенції та кошти, які не використані протягом січня — липня, становили 8,59 млрд грн.
Ці кошти зберігають на рахунках відповідних місцевих бюджетів. В першу чергу їх необхідно направити на будь-які напрями оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Учень або працівник школи захворів: алгоритм дій він МОН
У новому навчальному році в Україні з’являтимуться нові «червоні зони» епіднебезпеки захворювань на COVID-19, де навчання буде дистанційним. МОН рекомендує місцевим органам виконавчої влади використовувати зекономлені кошти на організацію дистанційного навчання, а також для виплат вчителям премій, надбавок за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання) та за складність і напруженість у роботі.
Якщо ваш заклад освіти потрапить до «червоної» зони, а в класах організують дистанційне навчання, видайте наказ про дистанційну роботу вчителів. Додатково нагадайте керівнику закладу освіти про рекомендації МОН щодо додаткового стимулювання дистанційної роботи вчителів. Доцільно скористатись цими рекомендаціями: преміювати таких вчителів, встановити їм надбавки, зокрема, за складність і напруженість в роботі, якщо на рахунку є необхідні кошти.
ТОП-3 консультації до теми:
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.