Прийняття на роботу неповнолітніх: настанови та застороги для кадровика

Особливості працевлаштування та умови праці підлітка залежать від його віку. За яких умов кадровик може прийняти на роботу неповнолітнього — роз’яснила Держпраці
Прийняття на роботу неповнолітніх: настанови та застороги для кадровика

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що умови працевлаштування підлітка залежать від його віку (ст. 188 КЗпП), а саме:

  • неповнолітнього працівника віком від 16 років і старше можна приймати на роботу без погодження з іншими особами.
  • Якщо працевлаштовується особа 15 років — на роботу можна прийняти лише, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює. При цьому робота повинна виконуватись тільки у вільний від навчання час.
  • Також для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.
Зразок згоди батьків на працевлаштування неповнолітнього

Форма трудового договору з неповнолітнім працівником

З неповнолітньою особою обов’язково укладається трудовий договір у письмовій формі.

Увага! Випробувальний термін при прийнятті на роботу працівникам, які не досягли 18 років не встановлюють.

Як оплачувати роботу працівника-підлітка

Заробітна плата працівникам молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Законодавчі заборони

Неповнолітніх працівників забороняється залучати до нічних змін, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також застосовувати працю неповнолітніх на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці.

Пам’ятайте, що не допустимо залучати працівників молодше 18 років до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них норми.

Робота підлітків з вантажами не повинна становити більше ніж 1/3 робочого часу.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4908

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4933

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді