10 фактично працюючих замість 6 офіційних. Скільки коштуватимуть ФОПу неоформлені працівники?

В залежності від умов очікуйте на штраф від 8 500 грн до 150 000 грн за кожного неофіційного працівника.
10 фактично працюючих замість 6 офіційних. Скільки коштуватимуть ФОПу неоформлені працівники?

ГУ Держпраці у Львівській області здійснило інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин у ФОП-роботодавця.

За даними ПФУ у трудових відносинах з підприємцем перебувало лише 6 працівників. Проте, під час перевірки інспектори праці зафіксували ще чотирьох осіб, які були допущені до виконання робіт без укладення трудового договору та повідомлення органів ДПС.

Цього разу підприємцю вручили попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю, винесли обов’язковий до виконання припис, а також склали протокол за частиною 3 статті 41 КУпАП.

У випадку повторного порушення штрафу підприємцю не уникнути.

Онлайн калькулятор штрафів за порушення законодавства про працю

Що це означає?

Після оновлення у лютому штрафів за порушення законодавства про працю, малий бізнес чітко запам’ятав: платників єдиного податку 1–3 груп, юросіб чи ФОПів, не оштрафують за неоформлених працівників. За першого проступку інспектор праці зробить попередження і зобов’яже усунути порушення.

Дійсно, штрафне навантаження з 02.02.2020 року значно зменшилось, але є ще адміністративна відповідальність. Тобто, крім попередження, інспектор праці складає протокол про адміністративне правопорушення і передає його до суду. ФОП загрожує штраф 8500–17 000 грн (ч. 3 ст. 41 КпАП). Розмір адміністративного штрафу не залежить від кількості неоформлених осіб.

Крім того, якщо упродовж двох наступних років фахівець Держпраці знову виявить неоформлених працівників, штраф за статтею 265 КЗпП гарантований на 100%. Покарання становитиме 30 МЗП за кожного неоформленого працівника.

Підрахуємо:

З 01.09.2020 мінімальна заробітна плата (МЗП) складає 5000 грн.

Тож 30 МЗП=150 000 грн.

4 працівники по 30 МЗП=600 000 грн.

Висновки робіть самі. Попереджений — значить озброєний.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31091

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді