Держпраці легко упіймає вас на порушенні під час «сезону перевірок».

З 1 вересня 2020 року розпочались перевірки з праці по всій території України. Терміни контрольних заходів не фіксовані, тож не варто сподіватись, що до вас інспектор не завітає.
Дізнайтеся, як перевіряли роботодавців у першому півріччі — 2020.
Держпраці регулярно оприлюднює хроніки перевірок та ключові помилки, які допускають ваші колеги.
Управління вже повідомляло про випадки підміни трудових договорів цивільно правовими угодами, неправомірне оформлення на стажування, незаконне прийняття на роботу іноземців та ін.
Якщо інспектор завітав до вас не з перевіркою, а з інформаційно роз’яснювальною роботою, варто дослухатись. Другого попередження про порушення не буде.
Кого, за що і на скільки карають грошима у 2020 році
Так у Кіровоградській області фахівці Держпраці встановили, що підприємець одночасно здійснював діяльність і стояв на обліку у центрі зайнятості, як безробітний. За вданими Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, він припинив підприємницьку діяльність за власним бажанням. Із суб’єктом господарювання проведено роз’яснювальну роботу та рекомендовано оформити підприємницьку діяльність відповідно до чинного законодавства.
Якщо інспектор знає, що ви потенційний порушник, очікуйте на перевірку. Першочергово інспектують роботодавців, які належать до сфер з поширеною тіньовою зайнятістю та за даними попереднього моніторингу мають ризики незадекларованої праці.
Допоможуть в роботі консультації:
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.