З початку року інспектори праці невпинно інформують роботодавців про ризики використання незадекларованої праці та переваги офіційного оформлення трудових відносин.
З метою запобігання порушень законодавства про працю інспектори Управління відвідали понад 330 тисяч роботодавців. На жаль, значна частина з них не дослухалась до застережень.
Тож з 01 вересня 2020 року Держпраці проводить інспекційну кампанію за участі та сприяння Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо.
⚡️ Особливості перевірок з праці під час карантину
Протягом вересня інспектори праці провели 576 інспекційних відвідувань, ще 571 розпочато та наразі триває.
За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області, у ході 534 проведених перевірок інспектори виявили 2 202 незадекларованих працівники. При цьому з понад тисячею з них роботодавці оформили трудові відносини під час інспектування.
Загалом 92 % контрольних заходів закінчились виявленням незадекларованої праці. В середньому на одне інспекційне відвідування припадає близько 4 «працівників-нелегалів».
Нагадаємо, що першими Держпраці перевіряє роботодавців, які працюють у сільському господарстві, торгівлі, готельно-ресторанному комплексі, будівництві, транспорті.
16 роботодавців, які не дослухались до рекомендацій інспекторів про оформлення найманої праці та у яких були виявлені порушення вже оштрафовані на загальну суму в 3 млн 924 тис. грн. Стосовно решти тривають процедури, необхідні для прийняття рішень, щодо притягнення їх до відповідальності.
Держпраці вкотре наголошує, що незадекларована праця не допомагає зменшити витрати. Штрафи за порушення законодавства відчутно впливають на бізнес.