ТОП-10 переваг задекларованої праці для розвитку бізнесу

Держпраці стверджує, що офіційне оформлення працівників – вигідніше, безпечніше та, навіть, дешевше, ніж зарплати у конвертах.

Маєте власний бізнес? Тоді дослухайтесь до порад Державного Управління з праці.

10 аргументів «ЗА» офіційне працевлаштування

1. Вища продуктивність праці працівників

Офіційно працевлаштовані працівники більш мотивовані та відповідальні. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

2. Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – в інтересах роботодавця. Адже так він уникне додаткових витрат та збитків через можливі простої на виробництві, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Загрозу становлять і непрямі витрати:

  • шкода для репутації у разі нещасних випадків,
  • зниження мотивації працівників,
  • плинність кадрів.
➤➤ Як оформити звільнення за прогул

3. Залучення кваліфікованих кадрів

Люди – найцінніший капітал будь-якого бізнесу.

Залучити до роботи та втримати досвідчених фахівців у компанії допоможуть:

Порядок прийняття на роботу

4. Доступ до нових ринків

Дотримуючись вимог законодавства, компанія швидше вийде на нові ринки країн ЄС, Канади та ще кількох десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.

5. Можливість залучати інвестиції

Прозорі бізнеси мають можливості відкрито отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.

6. Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність – запорука високої репутації.

Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.

7. Стабільні конкурентні переваги

Держпраці стверджує, що стабільні конкурентні переваги криються у якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.

Якщо роботодавець скорочує витрати шляхом використання незадекларованої праці і порушення законодавства, – це свідчить про його «короткозорість». Така стратегія бізнесу є безперспективною та короткотривалою.

ТОП-10 переваг задекларованої праці для розвитку бізнесуЯк проходять перевірки з праці 2020

8. Фінансові стимули від держави

  • Роботодавець, який укладав трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і сплачує їй не менше середньої зарплати у регіоні, має право на часткову компенсацію зарплати такого працівника.
  • Також в Україні є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.
  • Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року роботодавцям, які працевлаштовують на два роки і більше такі категорії осіб:
    • батьків дітей до шести років;
    • тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю;
    • дітей-сиріт після 15 років;
    • випускників навчальних закладів;
    • людей передпенсійного віку;
    • осіб з інвалідністю;
    • учасників бойових дій.
  • Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

УВАГА!

Якщо протягом року роботодавець створив нові робочі місця з оплатою не менше трьох «мінімалок» (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року він отримає компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу. (Закон «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

9. Відсутність покарань

Держпраці закликає офіційно працевлаштовувати працівників, оскільки штрафи можуть суттєво вдарити по бюджету бізнесу.

Штрафи на роботодавця з 02.02.2020

Зокрема, штраф за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору (контракту) становить 10 мінімальних заробітних плат (МЗП) за кожного працівника. Еквівалент у гривні складає 47 230.
За повторне таке порушення упродовж двох років роботодавець сплатить 30 МЗП за кожного працівника, тобто 141 690 грн.

10. Відзнака

Якщо ваші працівники задекларовані – отримайте відзнаку Державної служби з питань праці, покращуйте ваш імідж і репутацію.

За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
88914

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
260531

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4759

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8613

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді