ТОП-10 переваг задекларованої праці для розвитку бізнесу

Держпраці стверджує, що офіційне оформлення працівників – вигідніше, безпечніше та, навіть, дешевше, ніж зарплати у конвертах.

Маєте власний бізнес? Тоді дослухайтесь до порад Державного Управління з праці.

10 аргументів «ЗА» офіційне працевлаштування

1. Вища продуктивність праці працівників

Офіційно працевлаштовані працівники більш мотивовані та відповідальні. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

2. Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – в інтересах роботодавця. Адже так він уникне додаткових витрат та збитків через можливі простої на виробництві, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Загрозу становлять і непрямі витрати:

  • шкода для репутації у разі нещасних випадків,
  • зниження мотивації працівників,
  • плинність кадрів.
➤➤ Як оформити звільнення за прогул

3. Залучення кваліфікованих кадрів

Люди – найцінніший капітал будь-якого бізнесу.

Залучити до роботи та втримати досвідчених фахівців у компанії допоможуть:

Порядок прийняття на роботу

4. Доступ до нових ринків

Дотримуючись вимог законодавства, компанія швидше вийде на нові ринки країн ЄС, Канади та ще кількох десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.

5. Можливість залучати інвестиції

Прозорі бізнеси мають можливості відкрито отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.

6. Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність – запорука високої репутації.

Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.

7. Стабільні конкурентні переваги

Держпраці стверджує, що стабільні конкурентні переваги криються у якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.

Якщо роботодавець скорочує витрати шляхом використання незадекларованої праці і порушення законодавства, – це свідчить про його «короткозорість». Така стратегія бізнесу є безперспективною та короткотривалою.

ТОП-10 переваг задекларованої праці для розвитку бізнесуЯк проходять перевірки з праці 2020

8. Фінансові стимули від держави

  • Роботодавець, який укладав трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і сплачує їй не менше середньої зарплати у регіоні, має право на часткову компенсацію зарплати такого працівника.
  • Також в Україні є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.
  • Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року роботодавцям, які працевлаштовують на два роки і більше такі категорії осіб:
    • батьків дітей до шести років;
    • тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю;
    • дітей-сиріт після 15 років;
    • випускників навчальних закладів;
    • людей передпенсійного віку;
    • осіб з інвалідністю;
    • учасників бойових дій.
  • Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

УВАГА!

Якщо протягом року роботодавець створив нові робочі місця з оплатою не менше трьох «мінімалок» (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року він отримає компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу. (Закон «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

9. Відсутність покарань

Держпраці закликає офіційно працевлаштовувати працівників, оскільки штрафи можуть суттєво вдарити по бюджету бізнесу.

Штрафи на роботодавця з 02.02.2020

Зокрема, штраф за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору (контракту) становить 10 мінімальних заробітних плат (МЗП) за кожного працівника. Еквівалент у гривні складає 47 230.
За повторне таке порушення упродовж двох років роботодавець сплатить 30 МЗП за кожного працівника, тобто 141 690 грн.

10. Відзнака

Якщо ваші працівники задекларовані – отримайте відзнаку Державної служби з питань праці, покращуйте ваш імідж і репутацію.

За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4885

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71790

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді