Пільги та компенсації для працівників пральні й кухні

В освітніх та медичних закладах поширені роботи з прання білизни, спецодягу, роботи з приготування їжі біля гарячих плит, жарових шаф, роботи з миття обладнання та інвентарю кухонь. Держпраці роз’яснило, в якому випадку працівники задіяні на таких роботах можуть розраховувати на певні пільги та компенсації.

Пільги та компенсації для працівників пральні й кухні

Як вносити в графік відпусток щорічну додаткову відпустку

Згадані роботи можуть належати до робіт із шкідливими і важкими умовами праці. Тобто на робочих місцях машиніста з прання та ремонту спецодягу, кухаря (шеф-кухаря), кухонного працівника передбачено проведення атестації, під час якої встановлюється, чи є умови праці шкідливими і важкими.

Якщо за результатами атестації умови праці дійсно відносяться до категорії до шкідливих і важких, працівники на таких робочих місцях мають законне право на пільги і компенсації, а саме:

  1. доплату до посадового окладу (4, 8 або 12%),
  2. щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю до 4 днів.
Дві додаткові відпустки за особливий характер праці: чи можливо?

Пільги та компенсації встановлюються за результатами атестації робочих місць за умовами праці пропорційно фактично відпрацьованому часу в несприятливих умовах праці, тобто за фактичний час зайнятості працівників на робочому місці зі шкідливими умовами праці.

За інформацією Управління Держпраці у Закарпатській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23573

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102606

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді