Роз’ясніть працівникам, яких звільняєте, умови надання допомоги по безробіттю

Повідомте від чого залежить розмір допомоги та яка тривалість її виплати.

Роз’ясніть працівникам, яких звільняєте, умови надання допомоги по безробіттю


Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що кожен українець, який залишився без роботи, має право на отримання державної компенсації у вигляді допомоги по безробіттю.

Допомога по безробіттю надається громадянам України, які отримали офіційний статус безробітного. Такий статус надається:

  • непрацюючим особам працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку, але готові та здатні приступити до трудової діяльності;
  • особам, молодше 16 років, які працювали і були звільнені у зв’язку з припиненням або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності штату;
  • інвалідам, які не досягли пенсійного віку і отримують пенсію з інвалідності або соціальну допомогу.

Розмір грошової допомоги

Сума мінімальної допомоги по безробіттю, яка виплачується застрахованим громадянам з урахуванням зарплати та страхового стажу становить 1 800 грн, не застрахованим особам — 1000 грн (на період карантину). максимальний розмір допомоги становить 8 788 грн.

Розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від трьох факторів, а саме:

  • від страхового стажу;
  • підстави припинення трудових відносин;
  • розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням.
Роз’ясніть працівникам, яких звільняєте, умови надання допомоги по безробіттю

Порядок виплати допомоги по безробіттю

Допомога по безробіттю виплачується не рідше двох разів на місяць, а за згодою безробітного — один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований.

Тривалість виплати допомоги

Допомога виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  • перші 90 календарних днів — 100 відсотків;
  • протягом наступних 90 календарних днів — 80 відсотків;
  • надалі — 70 відсотків.

За законодавством загальна тривалість виплат не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64791

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді