Як табелювати відсутність сумісника, який за основною посадою у відрядженні

Держпраці рекомендує відсутність сумісника на час відрядження за основним місцем позначати у табелі обліку використання робочого часу як інші причини неявок. Експерти Експертус Кадри підкажуть краще рішення.

Як табелювати відсутність сумісника, який за основною посадою у відрядженні


Ведення табельного обліку використання робочого часу на підприємствах, в установах й організаціях регулює наказ Держкомстату від 05.12.2008 № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці». Він затвердив форми первинної облікової документації з обліку особового складу та використання робочого часу. Тобто табель обліку використання робочого часу:

  • первинний документ для обліку відпрацьованого часу;
  • підстава для нарахування заробітної плати працівникам.

На час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, середній заробіток зберігають на тому підприємстві, що її відрядило (п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59). Тобто за дні перебування працівника у відрядженні з основного місця роботи оплата за місцем роботи за сумісництвом не проводять.

✈️ Визначаємо максимальну тривалість відрядження

Управління Держпраці у Рівненській області рекомендує на час відрядження за основною посадою проставляти працівнику у табелі «ВД» (відрядження), а за внутрішнім сумісництвом — «І» (інші причини неявок). Якщо особа працює на різних підприємствах, то підтвердним документом для відсутності на роботі за сумісництвом (або основним місцем роботи) для такого випадку є довідка з місця роботи працівника, про те, що він дійсно перебував у відрядженні, або копія наказу (розпорядження) про направлення працівника у відрядження.

У роз’ясненні фахівці Держпраці посилаються на лист Мінсоцполітики «Щодо відрядження особи, яка працює за сумісництвом» від 23.04.2013 № 146/13/133-13.

Порада від експертів Експертус Кадри

Якщо дні відсутності працівника позначити у табелі як «інші причини неявок», цей період не увійде йому до стажу для щорічної основної відпустки. Тож на період відрядження за основною посадою суміснику краще оформити щорічну відпустку, особливо якщо у нього є невикористані дні щорічної відпустки за минулі роки. Також сумісник може подати заяву про відпустку без збереження зарплати за угодою сторін на час карантину і за згодою роботодавця оформити відпустку. Період такої відпустки зараховують до стажу для щорічної основної відпустки. Нагадаємо, що на час карантину відпустку без збереження зарплати можна оформлювати на строк більший, аніж 15 днів на рік.

Ірина Житкова,

керівник групи експертів Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
8822

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24746

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
165742

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
244141

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді