Працівники не змогли пояснити Держпраці, на якому підприємстві працюють. Які наслідки для роботодавця?

Працівники не змогли пояснити Держпраці, на якому підприємстві працюють. Які наслідки для роботодавця?


Фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області під час інспекційного відвідування будівельного магазину виявили 18 працівників без належного оформлення трудових відносин.

Працівники виконували роботу, зокрема охоронника, бухгалтера, продавця, касира та керуючого. Вони не заперечували, що працюють у закладі. Однак не змогли пояснити, на якому підприємстві і чи офіційно працевлаштовані. Працівники аргументували це тим, що здали трудові книжки керуючому магазином.

При цьому, за інформацією ПФУ, станом на 1 жовтня у товариства — власника магазину не укладено жодного трудового договору протягом останніх двох років.

Власник товариства поясним, що для роботи в магазині, за необхідності, залучається персонал, за цивільно-правовими договорами, а керуючий представляє інтереси товариства на підставі довіреності. Трудові договори чи накази про прийняття на роботу працівників та повідомлення до органів ДПС фахівцям Держпраці надано не було.

✨ Трудовий чи договір ЦПХ: як уберегти себе від штрафів

Під час контрольного заходу інспектор проводив фіксацію засобами фото та відеотехніки. Є підстави вважати, що виявлені 18 працівників виконували роботу без оформлення трудових договорів, а відповідно, без ознайомлення з технікою безпеки на робочому місці.

Держпраці наголошує, що ведення господарської діяльності юридичної особи не передбачає залучення сторонніх осіб для виконання окремих робіт без укладення договірних відносин. Це свідчить про порушення вимог ст. 21 та 24 КЗпП.

За результатами відвідування складено акт, Управлінням Держпраці вживаються необідні заходи в рамках чинного законодавства щодо даного товариства.

Нагадаємо, що штраф за підміну трудових договорів цивільно-правовими угодами, й відповідно за допуск до роботи без оформлення трудового договору (контракту) на роботодавця чекає штраф у 10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30532

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
32981

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40291

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75401

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
148227

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді