Працівники не змогли пояснити Держпраці, на якому підприємстві працюють. Які наслідки для роботодавця?

Працівники не змогли пояснити Держпраці, на якому підприємстві працюють. Які наслідки для роботодавця?


Фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області під час інспекційного відвідування будівельного магазину виявили 18 працівників без належного оформлення трудових відносин.

Працівники виконували роботу, зокрема охоронника, бухгалтера, продавця, касира та керуючого. Вони не заперечували, що працюють у закладі. Однак не змогли пояснити, на якому підприємстві і чи офіційно працевлаштовані. Працівники аргументували це тим, що здали трудові книжки керуючому магазином.

При цьому, за інформацією ПФУ, станом на 1 жовтня у товариства — власника магазину не укладено жодного трудового договору протягом останніх двох років.

Власник товариства поясним, що для роботи в магазині, за необхідності, залучається персонал, за цивільно-правовими договорами, а керуючий представляє інтереси товариства на підставі довіреності. Трудові договори чи накази про прийняття на роботу працівників та повідомлення до органів ДПС фахівцям Держпраці надано не було.

✨ Трудовий чи договір ЦПХ: як уберегти себе від штрафів

Під час контрольного заходу інспектор проводив фіксацію засобами фото та відеотехніки. Є підстави вважати, що виявлені 18 працівників виконували роботу без оформлення трудових договорів, а відповідно, без ознайомлення з технікою безпеки на робочому місці.

Держпраці наголошує, що ведення господарської діяльності юридичної особи не передбачає залучення сторонніх осіб для виконання окремих робіт без укладення договірних відносин. Це свідчить про порушення вимог ст. 21 та 24 КЗпП.

За результатами відвідування складено акт, Управлінням Держпраці вживаються необідні заходи в рамках чинного законодавства щодо даного товариства.

Нагадаємо, що штраф за підміну трудових договорів цивільно-правовими угодами, й відповідно за допуск до роботи без оформлення трудового договору (контракту) на роботодавця чекає штраф у 10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді