ГУ Держпраці у Львівській області поінформувало, що з метою проведення позапланової перевірки на предмет неналежного оформлення трудових відносин інспектори праці відвідали швейний цех у Львові.
У зв`язку з відсутністю підприємця за адресою фактичного здійснення господарської діяльності та відсутності документів, що стосуються предмету здійснення заходу контролю, державний інспектор склав обов’язкову до виконання вимогу про надання документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування.
Оскільки підприємець не надав у передбачені терміни документи для проведення інспекційного відвідування, ГУ Держпраці у Львівській області на підставі абзацу 8 частини 2 статті 265 КЗпП винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 75 568 грн.
⚡️ Кого перевіряють під час карантину
Увага! Відповідно до пункту 11 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів та/або їх копій або витягів з документів, пояснень, доступу до всіх видів приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень, є обов’язковою для виконання.
Неодмінно стане у пригоді:
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.