☝️ Як оцифрувати трудові книжки для ПФУ: покроково
Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці зробіть на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 року № 58). Такий запис має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Показники, зазначені у цих Списках обов’язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватися у дужках. Отже, запис до трудової книжки працівника може виглядати таким чином:
«Підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461».
Управління Держпраці у Дніпропетровській області зауважило, що до трудової книжки також надається витяг з наказу по підприємству про результати атестації робочих місць за умовами праці, професії та посади яких внесено до переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників
Оскільки це витяг, а не копія наказу, то й писати на ньому необхідно «Згідно з оригіналом». Далі — підпис і печатка.
Нагадаємо, що незабаром перейдемо на електронні трудові книжки. Перед переходом проведіть аудит паперових трудових. Записи про право на пільгову пенсію в трудових книжках працівників теж перевірте. Якщо ваші попередники не внесли таких записів, зробіть це за зразком.