50 днів інспекційної кампанії Держпраці: результати перевірок на Миколаївщині

Майже 80% перевірених роботодавців використовують нелегальну працю. Дехто створював перешкоди у діяльності інспекторів праці. Дізнайтесь, що чекає на порушників, щоб не допустити таких помилок.
50 днів інспекційної кампанії Держпраці: результати перевірок на Миколаївщині


З 1 вересня 2020 року стартували масштабні перевірки з праці. Так, впродовж 50 днів, зокрема за вересень та жовтень 2020 року, Управлінням Держпраці у Миколаївській області організувало 24 інспекційні відвідування роботодавців. За результатами заходів контролю у 19 суб’єктів господарювання виявлено працю 110 неоформлених працівників, 1 суб’єкт господарювання створив перешкоди у діяльності інспектора праці.

⚡️ Підстави для перевірки з праці

До порушників законодавства про працю будуть застосовані відповідні фінансові санкції, зокрема:

  • за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків — штраф 10 МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. До юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку І – ІІІ груп, за законодавством застосують попередження;
  • за вчинення дій щодо недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю — штраф 16 МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Пройти перевірку під час карантину без штрафів все ж можливо. Управлінням Держпраці у Миколаївській області поінформувало, що у 4 суб’єктів господарювання не було виявлено порушень щодо використання найманої праці.

Нагадаємо, що перевірки з праці по всій території України тривають. Крім того, Держпраці оприлюднила проєкт планів перевірок на 2021 рік.

Не чекайте доки до Вас завітає інспектор, самостійно перевірте чи, правильно оформили трудові відносини з працівниками.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27192

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10148

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27005

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30889

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді