Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці

За кожен неправомірно укладений ЦПД доведеться сплатити штраф у 50 000 грн. Дізнайтеся, як не помилитись при виборі договору.

Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці


Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області під час проведення інспекційного відвідування місцевого автоперевізника встановили, що водії вантажних автомобілів працюють на умовах цивільно-правових договорів.

На перший погляд, немає нічого незаконного. Однак, робота, яку виконує працівник на користь суб’єкта господарювання, за вимогами цивільно-правового договору, не повинна збігатися з основним видом його економічної діяльності. Отже, роботодавець мав укласти із працівниками, які виконують роботи з вантажних автоперевезень, трудові договори. Наявність саме трудових відносин підтверджує і той факт, що оплату праці проводили не за конкретний результат, а за процес праці протягом відповідного проміжку часу. Тобто вона має форму заробітної плати. Загалом у перевізника працювало 24 водії за цивільно-правовими договорами.

⚡️ Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності

Отже, за результатами перевірки був складений акт і наданий припис, де вказано, що підприємець допустив до виконання робіт з перевезення вантажів водіїв без укладення з ними трудових договорів, порушивши таким чином вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП.

Начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош наголосив: «Це доволі поширена практика, коли окремі роботодавці, аби уникнути відповідальності за виявлених нелегальних працівників, використовують саме такий формат трудових відносин зі своїми найманими працівниками. Таким чином відбувається підміна трудових відносин цивільно-правовими».

Нагадаємо, що за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору, доведеться сплатити штраф.

Щоб дотриматись умов законодавства про працю і не отримати на горіхи від контролюючих органів, тримайте напохваті консультації:



За матеріалами Управління Держпраці у Закарпатській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71750

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді