Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці

За кожен неправомірно укладений ЦПД доведеться сплатити штраф у 50 000 грн. Дізнайтеся, як не помилитись при виборі договору.

Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці


Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області під час проведення інспекційного відвідування місцевого автоперевізника встановили, що водії вантажних автомобілів працюють на умовах цивільно-правових договорів.

На перший погляд, немає нічого незаконного. Однак, робота, яку виконує працівник на користь суб’єкта господарювання, за вимогами цивільно-правового договору, не повинна збігатися з основним видом його економічної діяльності. Отже, роботодавець мав укласти із працівниками, які виконують роботи з вантажних автоперевезень, трудові договори. Наявність саме трудових відносин підтверджує і той факт, що оплату праці проводили не за конкретний результат, а за процес праці протягом відповідного проміжку часу. Тобто вона має форму заробітної плати. Загалом у перевізника працювало 24 водії за цивільно-правовими договорами.

⚡️ Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності

Отже, за результатами перевірки був складений акт і наданий припис, де вказано, що підприємець допустив до виконання робіт з перевезення вантажів водіїв без укладення з ними трудових договорів, порушивши таким чином вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП.

Начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош наголосив: «Це доволі поширена практика, коли окремі роботодавці, аби уникнути відповідальності за виявлених нелегальних працівників, використовують саме такий формат трудових відносин зі своїми найманими працівниками. Таким чином відбувається підміна трудових відносин цивільно-правовими».

Нагадаємо, що за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору, доведеться сплатити штраф.

Щоб дотриматись умов законодавства про працю і не отримати на горіхи від контролюючих органів, тримайте напохваті консультації:



За матеріалами Управління Держпраці у Закарпатській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
15996

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12304

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122553

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254715

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді