Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці

За кожен неправомірно укладений ЦПД доведеться сплатити штраф у 50 000 грн. Дізнайтеся, як не помилитись при виборі договору.

Коли цивільно-правовий договір з водієм вантажного автомобіля визнають не дійсним? Практика перевірок Держпраці


Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області під час проведення інспекційного відвідування місцевого автоперевізника встановили, що водії вантажних автомобілів працюють на умовах цивільно-правових договорів.

На перший погляд, немає нічого незаконного. Однак, робота, яку виконує працівник на користь суб’єкта господарювання, за вимогами цивільно-правового договору, не повинна збігатися з основним видом його економічної діяльності. Отже, роботодавець мав укласти із працівниками, які виконують роботи з вантажних автоперевезень, трудові договори. Наявність саме трудових відносин підтверджує і той факт, що оплату праці проводили не за конкретний результат, а за процес праці протягом відповідного проміжку часу. Тобто вона має форму заробітної плати. Загалом у перевізника працювало 24 водії за цивільно-правовими договорами.

⚡️ Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності

Отже, за результатами перевірки був складений акт і наданий припис, де вказано, що підприємець допустив до виконання робіт з перевезення вантажів водіїв без укладення з ними трудових договорів, порушивши таким чином вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП.

Начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош наголосив: «Це доволі поширена практика, коли окремі роботодавці, аби уникнути відповідальності за виявлених нелегальних працівників, використовують саме такий формат трудових відносин зі своїми найманими працівниками. Таким чином відбувається підміна трудових відносин цивільно-правовими».

Нагадаємо, що за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору, доведеться сплатити штраф.

Щоб дотриматись умов законодавства про працю і не отримати на горіхи від контролюючих органів, тримайте напохваті консультації:



За матеріалами Управління Держпраці у Закарпатській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
88912

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
260528

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4759

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8613

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді