Такої думки дотримує Мінфін у листі «Щодо оплати роботодавцем курсів підвищення кваліфікації» від 15.10.2020 № 07010-03-2/31720.
Усі фахівці у сфері охорони здоров’я після здобуття вищої освіти у зазначеній сфері охорони здоров’я та отримання кваліфікації після закінчення навчання в інтернатурі для подальшої атестації відповідно до законодавства зобов’язані дотримуватися вимог до безперервного професійного розвитку (п. 3 «Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я», затвердженого постановою КМУ від 28.03.2018 № 302).
✍ Як оформити та оплатити підвищення кваліфікації працівників
Мінфін зазначає, що навчання медичних працівників здійснюють за рахунок бюджетних коштів відповідно до Реєстру медичних працівників та Реєстру медичних спеціалістів, затверджених постановою КМУ «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я» від 25.04.2018 №, у порядку, затвердженому МОЗ.
Заклади охорони здоров’я скеровують медпрацівників на курси підвищення кваліфікації з урахуванням принципу індивідуального виділення фіксованої суми коштів на безперервний професійний розвиток окремого лікаря, а також за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб та інших не заборонених законодавством джерел фінансування.
Тож, якщо у кошторисі медзакладу не передбачені кошти на безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я, медпрацівники можуть оплатити проходження курсів підвищення кваліфікації самостійно.