Роз’ясніть роботодавцям, що сховатись від перевірки не вийде.
⚡️ Які підприємства перевірятимуть під час карантину
Управління Держпраці у Чернівецькій області прийняло постанову про накладення на приватне підприємство штрафу за порушення вимог чинного трудового законодавства.
За місцем здійснення суб’єктом господарювання підприємницької діяльності інспектори праці намагались здійснити перевірку на підставі звернення громадян щодо неофіційного працевлаштування та невиплати заробітної плати. У ході проведення заходу отримали пояснення працівників.
Фахівці Держпраці направили роботодавцю за місцем реєстрації вимогу щодо надання документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування. Суб’єкт господарювання проігнорував необхідність надання документів, створивши таким чином перешкоду у проведенні інспекційного відвідування. Чим і забезпечив собі штраф.
Держпраці нагадує: недопущення інспекторів праці до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф 16 МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення. Наразі це — 80 000 гривень.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.