КМУ ухвалив розпорядження «Про підготовку та реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад» на своєму засіданні 11 листопада 2020 року.
НАДС розробило розпорядження на виконання концепції реформування системи оплати праці держслужбовців та реалізації вимог Закону України «Про державну службу» за підтримки проекту ЄС (EU4PAR).
☝️ Як обчислити стаж державної служби
Концепція реформування системи оплати праці державних службовців, схвалена розпорядженням КМУ від 27.05.2020 № 622-р, передбачає розробку та затвердження класифікації посад держслужби (каталогу типових посад, визначення «сімей» посад (групування посад з урахуванням функціональної спрямованості), мети та цінності кожної з типових посад.
У розробленій моделі класифікації існуючі посади держслужби розподілені до відповідних сімей та рівнів, визначених у Каталозі типових посад з урахуванням рівня юрисдикції держоргану.
Визначено 28 сімей посад, які враховують різні напрями та сфери діяльності на держслужбі, 9 рівнів посад розподілені за категоріями А, Б і В.
Класифікація держорганів має 3 рівні юрисдикції:
- центр — державні органи, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
- область;
- район.
Класифікацію будуть здійснювати за Методикою проведення класифікації посад державної служби, затвердженою наказом НАДС від 30.09.2020 № 187-20. Наказ проходить державну реєстрацію.
Учасниками експериментального проєкту стали: НАДС та його територіальні органи, Секретаріат КМУ, Мінфін та Мінцифри.
Пілотування нової моделі оплати праці на основі класифікації посад триватиме протягом 2021-2022 років.
«У 2021 році проведуть класифікацію посад, необхідні розрахунки та моделювання нових умов оплати праці держслужбовців, а у 2022 році — запровадять оплату праці на основі класифікації посад у пілотних органах» — зазначив Олег Немічнов, міністр КМУ у своєму телеграм-каналі.