Працівник відкликає заяву про звільнення за угодою сторін: дії роботодавця

Працівник відкликає заяву про звільнення за угодою сторін: дії роботодавця


Верховний суд, розглядаючи аналогічні справи зауважував: звільнення за угодою сторін — це самостійна підстава припинення трудового договору, яка відрізняється від розірвання трудового договору з ініціативи працівника або з ініціативи роботодавця. Звільнення за угодою потребує спільного волевиявлення сторін, спрямованого на припинення трудових відносин в обумовлений строк і саме з цих підстав.

⚡️ Чи обов’язкова заява працівника при звільненні за угодою сторін

Анулювати таку домовленість можна лише за взаємною згодою власника або уповноваженого ним органу і працівника (п. 8 постанови суду ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).

Отже, роботодавець не зобов’язаний прийняти відкликання працівником своєї заяви про звільнення, якщо ними досягнута домовленість про звільнення за угодою сторін.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
656430

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
632617

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
163107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді