
Інспектори праці активно перевіряють виконання роботодавцями приписів.
На сайтах регіональних Управлінь ледь не щодня інформують: роботодавці не лише не усувають порушення, але й допускають нові та повторні.
⚡️ Як проходять перевірки з праці під час карантину
Зокрема, фахівці Управління Держпраці вдруге перевірили суші-бар у Львові.
Заклад інспектували у липні поточного року. Тоді ж було виявлено порушення вимог законодавства щодо допущення до роботи неоформлених працівників. Роботодавець під виглядом «стажування» приховував трудові відносини. У підсумку керівнику закладу було винесено обов’язковий до виконання припис та накладено штраф у розмірі 94 тисячі гривень.
У вересні державні інспектори знову перевірили заклад і теж виявили неоформлених працівників. П’ятеро осіб працювали, нібито проходячи стажування. Таким чином, роботодавець порушив ч. 1, адже працівники перебували на робочому місці без оформлення трудових договорів.
Цього разу Управління Держпраці наклало на роботодавця штраф у розмірі 750 тисяч гривень.
ГУ Держпраці у Львівській області наголошує: застосована санкція не звільняє роботодавця від обов’язку усунути порушення та оформити працівників за вимогами законодавства.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.