Мінекономіки хоче ввести до КЗпП поняття «нічні працівники»

Роботодавець інформуватиме Держпраці про нічних працівників та за їх бажанням організовуватиме медогляди

Мінекономіки хоче ввести до КЗпП поняття «нічні працівники»

Мінекономіки оприлюднило на своєму сайті проєкти Законів «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про нічну працю № 171» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час».

Робота жінок у нічний час

Мінекономіки пропонує змінити статтю 54 «Тривалість роботи у нічний час» КЗпП. Зміни узгоджуються з Конвенцією МОП про нічну працю № 171.

Години нічної роботи не змінять — з 22:00 до 6:00.

До нічних працівників належатимуть працівники, які працюють у нічний час не менше ніж чотири години щоденного робочого часу та не менше ніж ¼ річної норми робочого часу. Робочий час нічних працівників не повинен перевищувати 8 год. упродовж періоду тривалістю двадцять чотири години.

За бажанням нічного працівника роботодавець організовуватиме за свої кошти попередній, періодичний та позачерговий медогляди. Якщо за медичним висновком робота вночі буде протипоказана нічному працівнику, роботодавець буде зобов’язаний перевести такого працівника на денну роботу.

Роботодавець інформуватиме про використання праці нічних працівників Держпраці у порядку, що визначить Мінекономіки.

Ірина Житкова

керівник групи експертів Експертус Кадри

image41

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді