Мінекономіки хоче ввести до КЗпП поняття «нічні працівники»

Роботодавець інформуватиме Держпраці про нічних працівників та за їх бажанням організовуватиме медогляди

Мінекономіки хоче ввести до КЗпП поняття «нічні працівники»

Мінекономіки оприлюднило на своєму сайті проєкти Законів «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про нічну працю № 171» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час».

Робота жінок у нічний час

Мінекономіки пропонує змінити статтю 54 «Тривалість роботи у нічний час» КЗпП. Зміни узгоджуються з Конвенцією МОП про нічну працю № 171.

Години нічної роботи не змінять — з 22:00 до 6:00.

До нічних працівників належатимуть працівники, які працюють у нічний час не менше ніж чотири години щоденного робочого часу та не менше ніж ¼ річної норми робочого часу. Робочий час нічних працівників не повинен перевищувати 8 год. упродовж періоду тривалістю двадцять чотири години.

За бажанням нічного працівника роботодавець організовуватиме за свої кошти попередній, періодичний та позачерговий медогляди. Якщо за медичним висновком робота вночі буде протипоказана нічному працівнику, роботодавець буде зобов’язаний перевести такого працівника на денну роботу.

Роботодавець інформуватиме про використання праці нічних працівників Держпраці у порядку, що визначить Мінекономіки.

Ірина Житкова

керівник групи експертів Експертус Кадри

image54

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2695

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69419

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
41057

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149694

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді