У клінінговій компанії виявили 13 неоформлених працівників під час своєї інспекції фахівці Управління Держпраці
Як повідомляється на порталі ГУ Держпраці у Львівській області, за фактичними місцями здійснення підприємством господарської діяльності зафіксовано:
- 11 прибиральниць,
- 1 адміністратора,
- 1 двірника.
План перевірок Держпраці 2021
Усі працівники надали усні пояснення державним інспекторам, у яких підтвердили, що працюють у цій компанії. Проте довірена особа підприємства повідомила, що ці працівники залучалися підприємтсвом для виконання разових робіт. Однак, жодних підтвердних документів (наказів чи розпоряджень), у яких були б зафіксовані трудові відносини із зазначеними працівниками, а також документів, котрі б свідчили про законність виконання ними робіт, для перевірки надано не було.
Одже, роботодавець порушив вимоги ч.1 та ч.3 ст.24 КЗпП про допуск до роботи працівників без укладення трудових договорів.
За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)