Що робити, якщо вам не виплатили зарплату — алгоритм від Держпраці

Покрокова інструкція від ГУ Держпраці у Львівській області

Що робити, якщо вам не виплатили зарплату — алгоритм від Держпраці

Що робити, якщо день виплати зарплати вже настав, однак грошей ви не отримали. Вам необхідно зробити лише 4 простих кроки.

Відповідальність у сфері праці

КРОК 1

Написати заяву на ім’я керівника про виплату заробітної плати.

КРОК 2

Написати заяву до профспілки про вирішення питання виплати зарплати.

КРОК 3

Звернутися до комісії по трудових спорах. Цей крок знадобиться, якщо безпосередні переговори з керівником не призвели до виплати зарплати).

Створення та діяльність в організаціях комісій по трудових спорах

КРОК 4

Написати позовну заяву до місцевого суду про примусове стягнення заборгованості із виплати зарплати (у разі, якщо комісія по трудових спорах не створена або працівник не погоджується з рішенням комісії).

Розгляд судами трудових спорів

У будь-якому разі, на кожному з етапів працівник має можливість звернутися до Держпраці або її територіальних органів із скаргою на дії роботодавця для притягнення його відповідальності.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102612

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249227

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді